Alu kola Alu kola
777 465 460
0 Kč

Alu kola v zimě – výhody, výběr a péče

Jsou alu kola na zimu dobrá volba?

Zimní sada alu kol spolu se zimními pneumatikami je bezesporu skvělá volba. Pryč jsou ty časy, kdy se v zimě jezdilo na nevzhledných a rezivějících plechových kolech. Dnes už můžete pořídit alu kola určená do zimních, resp. celoročních podmínek bez toho, aniž byste se museli bát, že vám je v zimě poškodí posypová sůl a chemie.

Celoroční alu kola spolu se zimními pneumatikami vám v zimě udělají dobrou službu. Můžete stále využívat všech výhod alu kol a současně, pokud si je pořídíte k „letním“ diskům, tak ušetříte čas, peníze i samotná kola a hned vám také prozradíme proč.

Dvě sady alu kol šetří čas, peníze i samotné disky

S příchodem zimy pravděpodobně řešíte i přezouvání kol na zimní pneumatiky. Pokud jste tak již neučinili, tak máte pomalu nejvyšší čas, neboť:

Podle §40a zákona 361/2000 Sb. mají řidiči povinnost použít zimní pneumatiky v období od 1. listopadu do 31. března, pokud:

Výměna letních pneumatik za zimní většinou obnáší:

Pokud byste však měli rovnou dvě sady alu kol, kdy na jedné byste měli obuté letní pneumatiky a na druhé pneumatiky zimní, tak zkrátíte čas návštěvy autoservisu na méně jak polovinu, protože čistá výměna letních kol za zimní je mnohem jednodušší a rychlejší, než přezouvání samotných pneumatik na kolech.

Současně to dost možná zvládnete i sami za použití heveru a klíče a ušetříte jak čas za návštěvu autoservisu, tak i peníze, které by vás výměna stála.

A v neposlední řadě budete mít stále dvě krásné sady alu kol, kdy v zimě budete jezdit na zimních či celoročních, které jsou odolnější do nepříznivých klimatických podmínek, jako je mráz, sníh, sůl a jiná chemická ošetření vozovky, a na léto budete mít stále své vymazlené letní disky, nebo takové disky, které zkrátka nechcete těmto zimním podmínkám vystavovat.

Jaká alu kola vybrat na zimu a jak o ně pečovat

Na zimu vybírejte alu kola, která jsou pod fotkou a názvem kola označená symbolem „CELOROČNÍ“ s ikonkou, na které je z poloviny slunce a z poloviny sněhová vločka:

značení alu kol

Taková kola jsou určená na celoroční provoz a nemusíte mít obavy, že by je zimní podmínky nějak poškodily.

K výběru vhodném alu kola pro váš konkrétní automobil potom využijte tento konfigurátor alu kol a ve výsledcích se dívejte po kolech s celoročním symbolem.

Avšak i v zimě ale doporučujeme alu kola občas opláchnout, a ideálně i mechanicky očistit, od zbytků špíny a usazenin po sněhové břečce, zimní soli a chemie. Diskům tím zajistíte delší životnost a krásný vzhled. To se vám bude o něco snadněji provádět na kolech s jednodušším designem a méně paprsky.

Současně doporučujeme alu kola ošetřit revoluční nanoochranou laku a kol značky Picatec, která na kolech vytvoří neviditelnou ochrannou vrstvu z nano částit, která mnohonásobně zvyšuje jejich tvrdost a odolnost proti vnějším vlivům a poškrábání.

Pokud však už na kolech nějaké škrábance nebo drobné oděrky objevíte, ošetřete je přípravky k tomu určenými, případně nám zavolejte a poraďte se s námi nebo si ještě přečtěte článek „Co dělat, když na autě najdeme škrábance“ a „Jak připravit auto na zimu a na hory“.